Daan & Debora gaan verhuizen naar Nederland

Voor ons (Daan & Debora) was de praiseavond om meerdere redenen een spannende avond. Tijdens het concert deelden we dat we hebben besloten om in de zomer van 2026 naar Nederland te verhuizen. Het idee van het concert ontstond eerder dan deze beslissing. Na 17 jaar (volgend jaar 18 jaar) wonen en werken in Roemenië komt dit hoofdstuk voor ons ten einde. In komende nieuwsbrieven en via andere kanalen zullen we hier uitgebreider over communiceren.

We hebben altijd geweten dat ons leven in Roemenië niet voor altijd zou zijn, en in het voorjaar wisten we ‘ineens’ dat de zomer van 2026 het juiste moment is. Vanaf dat moment besloten we om er tot de zomer voor te bidden, er zorgvuldig over na te denken en erover in gesprek te gaan met een paar mensen die ons goed kennen. Toen we in de zomer in Nederland waren, wisten we dat het de juiste beslissing was. Op de terugweg naar Roemenië hebben we in Oostenrijk het met de kinderen besproken; ook al moesten de oudste twee even slikken, zij kijken er nu ook naar uit.

Na al die jaren kunnen we het werk met een gerust hart achterlaten. Het werk zal doorgaan met onze collega-stichting, het werkproject kan zonder onze aanwezigheid voortbestaan en het Mission Connect project gebeurd voor een groot deel online. Voor de kinderen is dit het juiste moment om aansluiting te vinden bij scholen. Het voelt goed zo. Daarnaast plannen we een overgangsperiode waarin we vanuit Nederland betrokken blijven bij het werk en openstaan voor de mogelijkheid dat een van ons parttime voor de stichting blijft werken. Het werk gaat dus door, alleen onze woonplaats en rol zullen veranderen.

En nu?

De meest gestelde vraag is of we al een beeld hebben van ons leven in Nederland. Het eerlijke antwoord is dat dit nog niet echt zo is. Als we een richting zouden moeten noemen, dan ziet ons voorlopige plan er zo uit: eerst een woning, daarna scholen voor de kinderen, en vervolgens een baankeuze, en dat alles bij voorkeur vóór de zomer. Voor de eerste jaren zoeken we een zo betaalbaar mogelijke huurwoning omdat we op dit moment nog niet in aanmerking komen voor een hypotheek. Onze voorkeur gaat uit naar een woning in of rond Krimpen aan den IJssel, de Krimpenerwaard of in ieder geval in de buurt van dit gebied.

Het zal tijd kosten om als gezin te acclimatiseren en te integreren, daarom willen we in deze periode zo min mogelijk financiële druk ervaren. Zodra we in Nederland wonen verwachten we meer duidelijkheid te krijgen over onze carrière of roeping. Tegelijk blijven we gewoon actief zoeken naar werk en willen we aan de slag gaan. We kijken terug op meer dan zeventien jaar waarin we steeds weer hebben gezien hoe ons leven werd geleid. Onze God is niet veranderd.

Wat voor werk we precies zoeken, weten we nog niet, maar in de komende maanden zal dat steeds duidelijker worden. Net zoals we in geloof naar Roemenië gingen, verhuizen we ook in geloof naar Nederland. God is dezelfde en Hij zal voorzien. Als je ideeën hebt om ons te helpen, bijvoorbeeld met een betaalbare huurwoning, werk, scholing, jobcoaching of begeleiding van de kinderen bij het onderwijssysteem, dan is die hulp van harte welkom.

X